ΑνακοινώσειςΜαθητές

2ος Παγκρήτιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ψηφιακής Φωτογραφίας

Αγαπητοί/Αγαπητές Διευθυντές/Διευθύντριες και εκπαιδευτικοί,

Μετά την πολύ επιτυχημένη πορεία του 1ου Παγκρήτιου Μαθητικού διαγωνισμού ψηφιακής φωτογραφίας, σε μια προσπάθεια συνεχούς στήριξης της δημιουργικής έκφρασης των μαθητών/τριών, με χαρά σας γνωρίζουμε πως η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κρήτης σε συνεργασία με την Ελληνική Φωτογραφική Εταιρεία Ηρακλείου Κρήτης προκηρύσσει τον 2ο Παγκρήτιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ψηφιακής Φωτογραφίας με θέμα “Ιστορίες χεριών & επαγγελμάτων” για το σχολικό έτος 2023-2024.

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε θερμά εκ των προτέρων για την πολύτιμη συνδρομή σας για την ενημέρωση και υποστήριξη των μαθητών και των μαθητριών σας και των γονιών τους, όσο και για την ουσιαστική συμβολή σας στην απρόσκοπτη και αποτελεσματική διεξαγωγή του διαγωνισμού.

Συνημμένα σας αποστέλλουμε την απόφαση έγκρισης του διαγωνισμού, την προκήρυξη, την αφίσα, καθώς και τα απαραίτητα συνοδευτικά έγγραφα για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό.

Για περισσότερες πληροφορίες στην Ιστοσελίδα διαγωνισμού: https://2nd-photocontest.pdekritis.gr

Ευχόμαστε καλή επιτυχία σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου σας!

Με εκτίμηση,

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Κρήτης