ΑνακοινώσειςΔελτία Τύπου

Αποτελέσματα 81ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά “Ο ΘΑΛΗΣ”

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 81ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ «Ο ΘΑΛΗΣ»

Ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λασιθίου, κ. Κατσαγκόλης Αθανάσιος, συγχαίρει τις σχολικές μονάδες και τους μαθητές του νομού Λασιθίου για τη συμμετοχή τους στον 81ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ», όπως επίσης τους εκπαιδευτικούς που ενέπνευσαν και καθοδήγησαν τους μαθητές τους για τη διενέργεια του Διαγωνισμού, σε μία ιδιαίτερη σχολική χρονιά λόγω των δύσκολων συνθηκών εξαιτίας της πανδημίας. Επιπλέον, συγχαίρει θερμά τους παρακάτω διακριθέντες μαθητές, οι οποίοι προκρίνονται για να συμμετάσχουν στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ» το Σάββατο 5 Ιουνίου, ώρα 10.00, εκ της οποίας θα προκύψουν και οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στη Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων και στη Διεθνή Μαθηματική Ολυμπιάδα.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΝΟΜΟΥ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

ΣΤΟΝ 81ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ «Ο ΘΑΛΗΣ»

1. ΣΙΤΗ ΕΛΕΝΗ (Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ) – 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  2. ΚΟΥΦΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ) – ΓΕΛ ΣΗΤΕΙΑΣ