ΑνακοινώσειςΔελτία Τύπου

Συγχαρητήρια από τον Διευθυντή της ΔΔΕ Λασιθίου στους επιτυχόντες των Πανελλαδικών 2022

Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λασιθίου
(https://dide.las.sch.gr)

Ως Διευθυντής της ΔΔΕ Λασιθίου, θα ήθελα να συγχαρώ όλους τους υποψηφίους των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων της Π.Ε. Λασιθίου, που πέτυχαν την εισαγωγή τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και τους εύχομαι καλή αρχή στους δρόμους της Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης που ανοίγονται μπροστά τους. Έχοντας περάσει δύο πολύ ιδιαίτερα χρόνια οι μαθητές και οι μαθήτριές μας, απέδειξαν ότι μπορούν να ανταποκριθούν και να ανταπεξέλθουν σε οποιαδήποτε δυσκολία, καθώς και ότι είναι έτοιμοι για το επόμενο βήμα τους στον Ακαδημαϊκό στίβο.

Όσο για τα παιδιά που δεν πέτυχαν τον προσδοκώμενο στόχο τους, το γεγονός αυτό θα πρέπει να αποτελέσει σημείο επαναπροσδιορισμού. Να έχουν στο μυαλό τους ότι δεν υπάρχουν αδιέξοδα και αποτυχίες για έναν δεκαοχτάχρονο, καθώς οι ευκαιρίες είναι μπροστά τους.

Εμείς, τόσο ως εκπαιδευτικοί όσο και ως γονείς, αισθανόμαστε υπερήφανοι για όλους τους μαθητές και τις μαθήτριές μας ανεξαιρέτως, με τις ευχές μας να τους συνοδεύουν στο επόμενο βήμα τους, όποιο κι αν είναι αυτό.

Καλή αρχή σε όλες και όλους!!!

Ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λασιθίου
Αθανάσιος Κατσαγκόλης