Σχολικοί Αγώνες 2021-2022

Νικήτριες ομάδες ομαδικών αθλημάτων:

Πετοσφαίριση Αγοριών – 2ο ΓΕ.Λ. Ιεράπετρας (Τελικός Νομού, Τρίτη 12-04-2022 Άγιος Νικόλαος, 2ο ΓΕ.Λ. Αγίου Νικολάου – 2ο ΓΕ.Λ. Ιεράπετρας: 0-2 σετ)

Πετοσφαίριση Κοριτσιών – 2ο ΓΕ.Λ. Ιεράπετρας (Τελικός Νομού, Τρίτη 12-04-2022 Άγιος Νικόλαος, 2ο ΓΕ.Λ. Αγίου Νικολάου – 2ο ΓΕ.Λ. Ιεράπετρας: 0-2 σετ)

Ποδόσφαιρο Αγοριών – 2ο ΓΕ.Λ. Ιεράπετρας (Τελικός Νομού, Τετάρτη 13-04-2022  Άγιος Νικόλαος, 2ο ΓΕ.Λ. Αγίου Νικολάου – 2ο ΓΕ.Λ. Ιεράπετρας: 0-2 )

Καλαθοσφαίριση Αγοριών – 1ο ΓΕ.Λ. Αγίου Νικολάου (Τελικός Νομού, Πέμπτη 14-04-2022  Άγιος Νικόλαος, 2ο ΓΕ.Λ. Αγίου Νικολάου – 1ο ΓΕ.Λ. Αγίου Νικολάου 34-37)

Επίσης στην τελική Γ΄ Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος που έγινε στην πόλη του Βόλου την Τετάρτη και Πέμπτη 13 και 14/04/2022 με συμμετοχή αθλητών και από την Κύπρο  είχαμε επτά μαθητές και μαθήτριες που συμμετείχαν με αρκετά καλά αποτελέσματα και διακρίσεις. Οι συμμετέχοντες ήταν οι:

1 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΕΠΑ.Λ. ΣΗΤΕΙΑΣ 400 μ.
2 ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1ο ΓΕ.Λ. ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 800 μ.
3 ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΕΠΑ.Λ. ΣΗΤΕΙΑΣ 1500 μ.
4 ΤΣΑΛΛΕΚΟΥ ΑΡΕΣΤΗΣ ΕΤΜΟΝΤ 1ο ΓΕ.Λ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 2.000 μ. Φ.Ε.
1 ΒΑΡΔΑ ΔΑΦΝΗ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ 1ο ΓΕ.Λ. ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 2.000 μ. Φ.Ε.
2 ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΓΕ.Λ. ΣΗΤΕΙΑΣ 3.000 μ.
3 ΦΙΛΑΝΔΑΡΑΚΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΜΙΧΑΗΛ 1ο ΓΕ.Λ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΕΠΤΑΘΛΟ

Οι επιτυχίες (οι οποίες τους δίνουν την επιβράβευση των μορίων για τις Πανελλήνιες εξετάσεις),  που είχαν τα παιδιά είναι οι παρακάτω:

Παπαγιάννης Πέτρος – Χρυσό μετάλλιο,

Βάρδα Δάφνη – Ασημένιο Μετάλλιο και

Πατεράκη Κων/να – Χάλκινο Μετάλλιο

Eυχαριστούμε για τη  συμμετοχή τους τους  νεαρούς και νεαρές Διαιτητές Ποδοσφαίρου της ΕΠΣ Λασιθίου, τους κους Σκαλαίο Ιάσωνα, Αλεξανδράκη Αλέκο και Δεμέτζο Ιωάννη για τις διαιτησίες στην Καλαθοσφαίριση, την κα Πετροσόγλου Ελευθερία για την κάλυψη της Γραμματείας επίσης στην καλαθοσφαίριση, τους  Ιατρούς  κο Κακολύρη Νικόλαο και Τσιχλή Άννα όπως και τους καθηγητές Αγωγής κο Κριτσωτάκη Αντώνιο, Κουνενό Παναγιώτη, Ραφαϊλάκη Ελευθέριο και Μουλιανιτάκη Διονύση  που συμμετείχαν στην οργάνωση και διεξαγωγή  με διάφορους τρόπους και σε διάφορες θέσεις όλων των σχολικών Αγώνων.

Η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.)  Λασιθίου

Βάρδα Δάφνη – Πανελλήνιο Ασημένιο στα 2.000 μ. Φ.Ε. – 1ο ΓΕ.Λ. Αγ. Νικολάου
Πατεράκη Κωνσταντίνα Χάλκινο στα 3.000μ ΓΕ.Λ. Σητείας
Παπαγιάννης Πέτρος Χρυσό στα 400μ 1ο ΕΠΑ.Λ. Σητείας

 

Α Ξ Ι Ο Λ Ο Γ Η Σ Τ Ε Μ Α Σ Μετάβαση στο περιεχόμενο