Διοργάνωση ημερίδας σε συνεργασία με την Μέριμνα

Ηράκλειο 21 / 2/ 2014

Π/ΘΜΙΑΣ & Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΚΡΗΤΗΣ

ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΠΕ11 & ΠΕ06

1. Δ/νσεις Α’/θμιας και Β’/θμιας Εκπ/σης Ν. Λασιθίου.

1. Διευθυντές σχολικών μονάδων         Α’/θμιας & Β’/θμιας Εκπ/σης Λασιθίου – Ηρακλείου (αρμοδιότητας Πουλλά – Κατσγκόλη, δια των Δ/νσεων)

1. Εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής & Αγγλικής Γλώσσας, σχολικών μονάδων Α’/θμιας & Β’/θμιας Εκπ/σης Λασιθίου – Ηρακλείου (αρμοδιότητας Πουλλά – Κατσγκόλη, δια των Διευθυντών των Σχολείων τους)

ΚΟΙΝ:

1. 1.Περιφερειακή Δ/νση Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Κρήτης.

1. 2.Προϊσταμένους Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Α’/θμιας & Β’/θμιας Εκπ/σης Κρήτης.

1. 3.Ομάδα Φυσικής Αγωγής Δ/νσης Β’/θμιας Εκπ/σης Ν. Λασιθίου - Ηρακλείου

Τηλ:

γραμματείας:

Fax:

κινητά:

προσωπικα:

γραμματεία:

website:

Ρολέν 4

2810342206 & 2810246860

2810222076

6977232766 & 6974384543

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

epoulla@sch.gr

grss@dide.ira.sch.gr

Θέμα « Διοργάνωση ημερίδας σε συνεργασία με την Μέριμνα»

Αγαπητοί/ες συνάδελφοι

Πολλές φορές οι μαθητές μας στην οικογένειά τους, αντιμετωπίζουν θέματα σοβαρής αρρώστιας ή απώλειας, τα οποία ως εκπαιδευτικοί αρκετές φορές δυσκολευόμαστε να διαχειριστούμε και αναρωτιόμαστε πώς πρέπει να μιλήσουμε για όλα αυτά.

Η ΜΕΡΙΜΝΑ, είναι μια Εταιρεία για τη φροντίδα παιδιών και οικογενειών στην αρρώστια και το θάνατο και αναλαμβάνει την ευαισθητοποίηση και ενημέρωση των εκπαιδευτικών.

Προκειμένου να διοργανωθεί για το σκοπό αυτό μια ημερίδα με θέμα Απώλειες ζωής – Γέφυρες στήριξης, καλούνται οι εκπαιδευτικοί ΠΕ06 & ΠΕ11 ΔΕ Λασιθίου & Ηρακλείου (των σχολείων αρμοδιότητας των σχ. συμβούλων Πουλλά – Κατσαγκόλη ) που επιθυμούν να συμμετέχουν να το δηλώσουν μέχρι Παρασκευή 28 Φεβρουαρίου, στα mails των σχολικών συμβούλων.

Η Ημερίδα, εφόσον οι συμμετοχές είναι αρκετές (90-100), θα γίνει στην Σητεία, Σάββατο ή Κυριακή από 8.00-15.00, σε ημερομηνία που θα οριστεί στη συνέχεια. Περισσότερες πληροφορίες για τη ΜΕΡΙΜΝΑ, μπορείτε να δείτε στη σελίδα της, στο www.merimna.org.gr

Την Ημερίδα διοργανώνουν σε συνεργασία με τη ΜΕΡΙΜΝΑ οι:

Η Σχολική Σύμβουλος 3ης Περιφέρειας Λασιθίου

Σύμβουλοι Προσχολικής και Δημοτικής Εκπαίδευσης