Επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα: «Προσπάθεια Εφαρμογής Πολιτικής Μη Καπνίσματος στα Σχολεία»

Ε Λ Λ Η Ν Ι Κ Η   Δ Η Μ Ο Κ Ρ Α Τ Ι Α

Πληροφορίες

: Πεδιαδίτη Φιλίτσα

ΘΕΜΑ: Επιμορφωτικό Σεμινάριο

Η Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λασιθίου σε συνεργασία με τη Δ/νση Προγραμματισμού & Ανάπτυξης Πολιτικών Παροχής Υπηρεσιών Υγείας της 7η Δ.Υ.Πε. Κρήτης διοργανώνουν επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα: «Προσπάθεια Εφαρμογής Πολιτικής Μη Καπνίσματος στα Σχολεία».

Το Επιμορφωτικό σεμινάριο θα υλοποιηθεί στο πλαίσιο εφαρμογής δράσεων πρόληψης και προαγωγής υγείας του Υπουργείου Υγείας στα σχολεία της χώρας με στόχο την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση της εκπαιδευτικής κοινότητας για την πρόληψη του καπνίσματος από Ειδικούς Επιστήμονες Υγείας με βασική εισηγήτρια την κα Μητρούσκα Ιωάννα, Πνευμονολόγο -Υπεύθυνη Ιατρείου Διακοπής Καπνίσματος ΠΑΓΝΗ.

Απευθύνεται κυρίως στους Διευθυντές όλων των Σχολικών Μονάδων της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λασιθίου ή εκπρόσωπό τους και έναν εκπαιδευτικό από κάθε Σχολική Μονάδα. Εάν υπάρχουν περισσότεροι συνάδελφοι που ενδιαφέρονται για το συγκεκριμένο θέμα μπορούν να το παρακολουθήσουν. Στους συμμετέχοντες θα διανεμηθεί εκπαιδευτικό υλικό.

Ημερομηνία διεξαγωγής: Πέμπτη 21 Φεβρουαρίου 2013 , ώρα 15:00-17:00

Χώρος διεξαγωγής: Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων 1ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου.

Παρακαλούμε να μας αποστείλετε τον παρακάτω πίνακα συμπληρωμένο ηλεκτρονικά μέχρι τη Δευτέρα 18/02/2013

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Ή