Εκτός Κατηγορίας

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤO ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ  ΧΑΝΔΡΑ

Παρακαλούμε όσα ταξιδιωτικά γραφεία επιθυμούν να εκδηλώσουν ενδιαφέρον και να υποβάλλουν τις προσφορές τους σχετικά με την εκδρομή του Σχολείου μας. Η προσφορά κατατίθεται κλειστή στο Σχολείο. Οι προσφορές θα περιγράφουν αναλυτικά τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις επιπλέον ενδεχόμενες βελτιωτικές προτάσεις, και θα είναι σύμφωνες με την Υ.Α. 129287/Γ2/10-11- 2011 (ΦΕΚ 2769/τ.Β΄/02-12-2011) και τη σχετική νομοθεσία. Με κάθε προσφορά κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και Υπεύθυνη Δήλωση ότι διαθέτει βεβαίωση συνδρομής των νομίμων προϋποθέσεων για τη λειτουργία τουριστικού γραφείου,  η οποία βρίσκεται σε ισχύ.

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΧΑΝΔΡΑ

ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ/ΟΙ - ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ

ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΧΑΝΔΡΑ ΤΗΝ  ΤΕΤΑΡΤΗ   ΣΤΙΣ  13/4/2016 8:00. ΑΦΙΞΗ ΣΤΟΝ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟ (ΚΑΦΕΓΡΗΓΟΡΗ)09.30.ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΣΤΙΣ 10.15 ΓΙΑ ΔΙΝΟΣΑΥΡΕΙΑ (ΧΕΡΣΟΝΗΣΟ).ΑΦΙΞΗ 11.00. ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΓΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΤΑΛΟΣ) 12.30.ΑΦΙΞΗ 13.00.ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ 15.00 ΓΙΑ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟ (ΠΡΟΣ ΚΑΣΤΕΛΛΙ).ΑΦΙΞΗ 15.30.ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ 17.30 ΓΙΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ.ΑΦΙΞΗ 19.00.ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΓΙΑ ΧΑΝΔΡΑ 20.30.ΑΦΙΞΗ ΣΤΟΝ ΧΑΝΔΡΑ 21.30

ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΡΙΘΜ.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ (μαθητές / καθηγητές)

17 έως  20 ΜΑΘΗΤΕΣ 2 ΣΥΝΟΔΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ

ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ/Α ΜΕΣΟ/Α ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΠΟΥΛΜΑΝ 20 Η 25  ΘΕΣΕΩΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΟΣ- ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

(μονόκλινα/δίκλινα/τρίκλινα-πρωινό ή ημιδιατροφή)

ΛΟΙΠΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ (πρόγραμμα, παρακολούθηση εκδηλώσεων, επίσκεψη χώρων, γεύματα, κτλ.)

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ

ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ (μόνο εάν πρόκειται για πολυήμερη εκδρομή)

ΝΑΙ

ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΚΑΛΥΨΗΣ ΕΞΟΔΩΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ Η΄ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ*

ΟΧΙ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ (συμπερ. ΦΠΑ)

ΝΑΙ

ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΑΝΑ ΜΑΘΗΤΗ (συμπερ. ΦΠΑ)

ΟΧΙ

ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι την ΤΕΤΑΡΤΗ  30/03/2016  και ώρα 12.00 στο γραφείο του Διευθυντή του ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΧΑΝΔΡΑ Η αποσφράγιση των προσφορών θα γίνει  την  ίδια  μέρα  μετά  τη  λήξη  της παραπάνω προθεσμίας. Προσφορές που θα καθυστερήσουν λόγω ταχυδρομείου δε θα γίνουν αποδεκτές. Η αποσφράγιση θα γίνει παρουσία Επιτροπής όπως προβλέπεται από το νόμο. Τα σχολεία διατηρούν δικαίωμα ακύρωσης της εκδρομής εφόσον δε συμπληρωθεί ο αριθμός των μαθητών.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑ

ΑΝΟΙΓΜΑΤΟΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ

ΤΕΤΑΡΤΗ 30-03-2016  ΩΡΑ 13.00

Ο Δ/ντής του Σχολείου

ΚΟΥΡΚΟΥΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Προκήρυξη εκδρομής Γυμνασίου Κουτσουρά στον Αθερινόλακο

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ  ΚΟΥΤΣΟΥΡΑ  ΤΑΞΗ Γ΄ ΣΤΟΝ ΑΘΕΡΙΝΟΛΑΚΟ

Οι   μαθητές της Γ΄ τάξης  του  ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΟΥΤΣΟΥΡΑ (36-μαθητές)  θα  πραγματοποιήσουν εκπαιδευτική επίσκεψη  στον ΑΗΣ Αθερινόλακου  στις  17 Δεκεμβρίου 2015

Πρόγραμμα Επίσκεψης

Πέμπτη 17/12/2015 : Αναχώρηση 9:00 μ.μ από το Γυμνάσιο Κουτσουρά για  Αθερινόλακο με λεωφορείο και επιστροφή 14:00 τη ίδια ημέρα

Παρακαλούμε οι προσφορές να συνοδεύονται από:

1.Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το Ειδικό σήμα Λειτουργίας ,το οποίο και βρίσκεται σε ισχύ.

2. Ασφαλιστική κάλυψη μαθητών και συνοδών καθηγητών.

3. Πούλμαν διαθέσιμο για την μεταφορά των μαθητών καθ’ όλη τη διάρκεια της επίσκεψης.

4.Κόστος συνολικά και κόστος ανά μαθητή.

Παρακαλούνται οι έχοντες τα νόμιμα προσόντα τουριστικοί πράκτορες να υποβάλουν τις προσφορές τους στη Δ/νση  του Σχολείου μέχρι και την 1 Δεκεμβρίου 2015, ημέρα Τρίτη και ώρα 01.00 μ.μ., όπου θα γίνει η αποσφράγιση  των προσφορών. Οι προσφορές θα περιγράφουν αναλυτικά της προσφερόμενες υπηρεσίες και τις ενδεχόμενες επιπλέον βελτιωτικές προτάσεις , και θα είναι σύμφωνες με την Υ.Α 129287/Γ2/10-11-2011(Φ.Ε.Κ 2769/τ.Β΄/02-12-2011.

Η αξιολόγηση των προσφορών θα γίνει με βάση την ποιότητα και το κόστος των παρεχόμενων υπηρεσιών, το οποίο θα καταβληθεί κατά 80% μέχρι την αναχώρηση και το υπόλοιπο με την επιστροφή.

Κουτσουράς 26  Νοεμβρίου  2015

Ο Δ/ντής του Σχολείου

Περαντώνης Γεώργιος

ΠΕ03 Μαθηματικός

Παζάρι Ειδικών Σχολείων Σητείας

3 ΔΕΚΕΜΒΡΗ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑμεΑ – ΠΑΖΑΡΙ ΕΙΔΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΣΤΗ ΣΗΤΕΙΑ

Σας ενημερώνουμε, ότι από Τρίτη 3 Δεκεμβρίου ξεκινά το καθιερωμένο παζάρι στη Σητεία, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για την Παγκόσμια Ημέρα των Ατόμων με Αναπηρία και θα διαρκέσει έως και τη Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου, με δημιουργίες των μαθητών των Ειδικών Σχολείων της Σητείας (Ε.Ε.Ε.Ε.Κ., Ειδικό Δημοτικό) και μελών του Φιλανθρωπικού Σωματείου Στήριξης ΑμεΑ Σητείας. Το παζάρι θα γίνει στον Τεχνοχώρο του Δήμου Σητείας, δίπλα από τη φοιτητική λέσχη, στην οδό Φουνταλίδου.

Ώρες λειτουργίας: καθημερινές: 5.30μμ έως 9.00μμ, Σαββατοκύριακο: 9.30πμ έως 1.00μμ και 5.30μμ έως 9.00μμ

Κατά τις ώρες λειτουργίας του παζαριού θα προβάλλονται video σχετικού περιεχομένου για ενημέρωση και ευαισθητοποίηση του κοινού, ενώ στον ίδιο χώρο θα λειτουργήσει και έκθεση βιβλίου με συμμετοχή βιβλιοπωλείων της πόλης.

Σας περιμένουμε μαζί με τα παιδιά, τους συγγενείς και τους φίλους σας!

Οι Διευθυντές των Ειδικών Σχολείων Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπ/σης Σητείας

και ο Πρόεδρος του Φιλανθρωπικού Σωματείου Στήριξης ΑμεΑ Σητείας.

ΑΦΙΣΑ