Εκτός Κατηγορίας

Νέος τρόπος δημοσίευσης εκδρομών στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Λασιθίου

Αγαπητοί  συνάδελφοι,

προκειμένου οι αναρτήσεις των εκδρομών των Σχολικών Μονάδων να γίνονται άμεσα, από τώρα και στο εξής θα παρακαλούσαμε να ακολουθείτε  την παρακάτω διαδικασία.

Στέλνετε email αποκλειστικά στο   Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με

Θέμα: Προκήρυξη εκδρομής του (Σχολική μονάδα) στη/ο (Προορισμός)

Στο σώμα του κειμένου μπορείτε να γράψετε την προκήρυξη ή να την κάνετε επικόλληση από το έγγραφό σας χωρίς λογότυπα, εικόνες κλπ.

Προσοχή: ΔΕΝ βάζετε κανένα συνημμένο!!! και υποχρερατικά θα πρέπει να υπάρχει το παραπάνω θέμα.

Παράδειγμα:

ekdromes

Η ανάρτηση θα γίνεται αυτόματα γι’ αυτό παρακαλούμε να ελέγχετε το περιεχόμενό του email σας πριν προχωρήσετε στην αποστολή.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Το παραπάνω email ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ) δεν είναι για επικοινωνία παρά μόνο για την αυτοματοποιημένη ανάρτηση των εκδρομών σας. Επίσης στο εξής δε χρειάζεται να στέλνετε τις προκηρύξεις σας ούτε στο email της Διεύθυνσης ούτε στο email του ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ.

Προκήρυξη εκδρομής Γυμνασίου Χανδρά στο Ηράκλειο

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤO ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ  ΧΑΝΔΡΑ

Παρακαλούμε όσα ταξιδιωτικά γραφεία επιθυμούν να εκδηλώσουν ενδιαφέρον και να υποβάλλουν τις προσφορές τους σχετικά με την εκδρομή του Σχολείου μας. Η προσφορά κατατίθεται κλειστή στο Σχολείο. Οι προσφορές θα περιγράφουν αναλυτικά τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις επιπλέον ενδεχόμενες βελτιωτικές προτάσεις, και θα είναι σύμφωνες με την Υ.Α. 129287/Γ2/10-11- 2011 (ΦΕΚ 2769/τ.Β΄/02-12-2011) και τη σχετική νομοθεσία. Με κάθε προσφορά κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και Υπεύθυνη Δήλωση ότι διαθέτει βεβαίωση συνδρομής των νομίμων προϋποθέσεων για τη λειτουργία τουριστικού γραφείου,  η οποία βρίσκεται σε ισχύ.

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΧΑΝΔΡΑ

ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ/ΟΙ - ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ

ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΧΑΝΔΡΑ ΤΗΝ  ΤΕΤΑΡΤΗ   ΣΤΙΣ  13/4/2016 8:00. ΑΦΙΞΗ ΣΤΟΝ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟ (ΚΑΦΕΓΡΗΓΟΡΗ)09.30.ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΣΤΙΣ 10.15 ΓΙΑ ΔΙΝΟΣΑΥΡΕΙΑ (ΧΕΡΣΟΝΗΣΟ).ΑΦΙΞΗ 11.00. ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΓΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΤΑΛΟΣ) 12.30.ΑΦΙΞΗ 13.00.ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ 15.00 ΓΙΑ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟ (ΠΡΟΣ ΚΑΣΤΕΛΛΙ).ΑΦΙΞΗ 15.30.ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ 17.30 ΓΙΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ.ΑΦΙΞΗ 19.00.ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΓΙΑ ΧΑΝΔΡΑ 20.30.ΑΦΙΞΗ ΣΤΟΝ ΧΑΝΔΡΑ 21.30

ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΡΙΘΜ.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ (μαθητές / καθηγητές)

17 έως  20 ΜΑΘΗΤΕΣ 2 ΣΥΝΟΔΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ

ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ/Α ΜΕΣΟ/Α ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΠΟΥΛΜΑΝ 20 Η 25  ΘΕΣΕΩΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΟΣ- ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

(μονόκλινα/δίκλινα/τρίκλινα-πρωινό ή ημιδιατροφή)

ΛΟΙΠΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ (πρόγραμμα, παρακολούθηση εκδηλώσεων, επίσκεψη χώρων, γεύματα, κτλ.)

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ

ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ (μόνο εάν πρόκειται για πολυήμερη εκδρομή)

ΝΑΙ

ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΚΑΛΥΨΗΣ ΕΞΟΔΩΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ Η΄ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ*

ΟΧΙ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ (συμπερ. ΦΠΑ)

ΝΑΙ

ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΑΝΑ ΜΑΘΗΤΗ (συμπερ. ΦΠΑ)

ΟΧΙ

ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι την ΤΕΤΑΡΤΗ  30/03/2016  και ώρα 12.00 στο γραφείο του Διευθυντή του ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΧΑΝΔΡΑ Η αποσφράγιση των προσφορών θα γίνει  την  ίδια  μέρα  μετά  τη  λήξη  της παραπάνω προθεσμίας. Προσφορές που θα καθυστερήσουν λόγω ταχυδρομείου δε θα γίνουν αποδεκτές. Η αποσφράγιση θα γίνει παρουσία Επιτροπής όπως προβλέπεται από το νόμο. Τα σχολεία διατηρούν δικαίωμα ακύρωσης της εκδρομής εφόσον δε συμπληρωθεί ο αριθμός των μαθητών.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑ

ΑΝΟΙΓΜΑΤΟΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ